Sayfalar

3 Şub 2012

Haberler

Haberlerde bir şeyleri abarttıklarında deli oluyorum. Geçenlerde yurdun dört bir köşesinde kar var dediler.'' Güneybatı köşesinde yaşıyorum. Burada kar yok ?'' diye düşündüm. Sinirlendim. Haberlerin ertesi günü memleketime kar yağdı. Tam 10 yıl sonra ???. Gel de sinir olma. İzmir'e de yağmış tam 21 yıl sonra. Hayır her şey herkes bana muhalefet. Sırf beni göt etmek için kar yağdıran bir tanrı var ''Nazlıyıgötetmetansırı''. Ah İzmir'de olaydım var ya. Alırdım o kardan dört top yapardım. Yurt binasının dört bir köşesine yerleştirirdim. Yurdun dört köşesinde kar var diye video çekerdim de, dua etsinler İzmir'de değilim.
Diğer bir haber ''Babası tam 6 yıl önce kızını 5bintl'ye bir adama satmış''. Bu haber 3 gün boyunca gündemde kaldı ve mecliste bile tartışıldı. Ben bu kötü bir olay değil demiyorum. Evet insanlık ayıbı ama unuttuğunuz bir şey var. O da geçmişiniz.. Bundan 40 yıl önce insanlar görücü usulü ve başlık parasıyla başkalarına veriliyordu. Ve evet 12 yaşında yani adet oldukları gibi veriliyorlardı. Bu abarttığınız olay geçmişimizin ürünü. Abartacak bir şey yok adama cezası verilir,halledilir. Bir cinayetten daha kötü bir şey değil bu? Peki her cinayet 3 gün gündemde kalsa haberler ne olur ??
Bu haberin bu kadar uzatılması ve mecliste konuşulması beni deli ediyor evet. Bu ülkede örtülen daha büyük devlet meselelerin farkında olan tek kişi ben miyim. 19 yaşında bir kız? Ya da haberlerin saçmalığını gören tek kişi ? Ya da bu haberlerle gerçek sorunların örtülmeye çalıştığını ? Biraz gözlerinizi açın! Uyan Türkiyem!

0 yorum:

Yorum Gönder